TOULAVÉ KOČKY U NÁS

Po celé ČR, a to nejen ve vesnicích, ale i ve městech, žijí kolonie koček bez domova, které se nekontrolovatelně množí. Drtivá většina z nich nechává okolní lidi lhostejné. Že je situace vážná, o tom hovoří situace v českých útulcích a zkušenost lidí, kteří tyto útulky provozují, lidí, kteří pečují o venkovní a bezprizorní zvířata, krmí kolonie venkovních koček a realizují kastrační programy ve městech. Za dobu, po kterou se pohybuji v charitativní činnosti pro útulky, neustále slyším, jak je situace čím dál horší, jak jsou útulky plné, nepřijímající, a jak kapacitně nemohou vyhovět tak, jak by bylo potřeba. Prioritou by proto mělo být nalezení řešení této situace. Počty toulavých koček se neustále mění, každým rokem se rodí další a další a naopak mnoho z nich umírá a na nemoci, zranění, či končí pod koly aut. K této situaci přispívá ve velké míře neinformovanost lidí, kteří nechají svoje nekastrované kočky t
oulat venku, nebo drobní množitelé, kteří bez rozmyslu chrlí ročně desetitisíce dalších koťatsk2  
Terku Peřinovou jsem poznala před třemi lety, kdy jsem se ozvala na akutní výzvu, že se hledá domov pro morčecího kluka POPI nalezeného v popelnici na plast, který jenom náhodou unikl děsivé smrti. Pro morčíka jsem si přijela a potkala se tak se slečnou, která je dobrou duší opuštěných zvířat. Z morčecího kluka se nakonec vyklubala holka, a vzhledem k tomu, že jsme již doma měli morčecího starouška, který ve svém věku již nemohl podstoupit kastraci, POPČU si nakonec od nás odvezla moje švagrová, u níž žije spokojeně dodnes.

Tereza je člověk, který se aktivně stará o opuštěná, týraná a nemocná zvířata a až do února letošního roku komplet vše hradila z vlastní kapsy.  Je poněkud svérázná, ale znáte-li ji a sledujete její práci okolo zubožených zvířat, tak víte, že v sobě skrývá hlubokou něhu. S jejím jménem je spojena celá řada zvířecích osudů a příběhů.  Od února 2017 Tereza založila azyl Destiny Paws, který spadá pod Pet Heroes, z.s.  

popi 


Strana 1 z 8