CHCI SI POŘÍDIT KOČKU

Pokud uvažujete o pořízení kočky, potom se možná chystáte učinit jedno z nejlepších rozhodnutí ve Vašem životě. Kočka je totiž tvor, který Vás dokáže vnitřně obohatit, tvor, který je schopen udělat z Vašeho domu domov. Já sama mám kočky tři a mohu potvrdit, že život bez nich si již nedovedu představit. S láskou a pokorou jsem jim věnovala kousek sebe a ony mi to každý den láskou a pokorou oplácejí.

Abychom se na to však nedívali jednostranně, musím Vám připomenout, že pořídit si kočku znamená rovněž spoustu starostí a značné množství zodpovědnosti. Přinesete-li si domů koťátko, přinesete si domů nového člena rodiny. Člena, který bude stejně jako Vaše děti vyžadovat Vaši neustálou péči, Vaši lásku, Váš čas. Budete se o ni muset deno denně starat, budete jí muset pořídit spoustu nezbytných věcí, opatřit kvalitní krmivo, zajistit veterinární péči, naplnit její potřeby a respektovat její silnou osobnost. Na oplátku za to všechno se můžete těšit na čistou, bezelstnou lásku upřímné bytosti, která se bude radovat, až se vrátíte domů a bude Vás utěšovat ve chvílích, kdy se k Vám svět otočí zády. Neznám krásnějšího zvuku než je klidné předení spokojené kočky.

V následující rubrice se pokusíme shrnout skutečnosti, kterým je třeba věnovat pozornost, pokud máte v plánu zahrnout kočku do své rodiny.

1    2     3  
           
4   5   6  
           
8   7   SEZNAM CHS